13. Noc w Instytucie Lotnictwa

FAQ

FAQ

Wstęp na Noc w Instytucie Lotnictwa jest bezpłatny, nie wymaga rejestracji online.

  • WEJŚCIE I WYJŚCIE dla zwiedzających będzie się odbywać wyłącznie BRAMĄ NR 2 (przy parkingu widocznym od al. Krakowskiej – zdjęcie załączamy poniżej). Miejsce to będzie specjalnie oznakowane i oświetlone. Adres imprezy to al. Krakowska 110/114, Warszawa.
    Mapa:  LINK
    Dojazd:  LINK

Brama nr 2, wejście główne na 13. Noc w Instytucie Lotnictwa

  • Wejście na imprezę rozpoczyna się od godz. 17:00. Koniec imprezy jest o godzinie 23:00.
  • Przy wejściu będzie obowiązywać DODATKOWA KONTROLA OCHRONY – wynika to z ogólnopolskich przepisów związanych z wprowadzeniem alertu BRAVO. Szczegóły dotyczące tego, czego nie można wnosić znajdziecie w regulaminie: LINK

Ochrona będzie mogła również zażądać okazania dokumentu tożsamości oraz zawartości bagażu.

  • Każdy z odwiedzających będzie musiał przejść także przez specjalne BRAMKI.
  • Z uwagi na powyższe, prosimy o uwzględnienie w harmonogramie wizyty czasu na przejście kontroli wstępu. Nasza ochrona będzie się starała, aby przejście było jak najbardziej płynne.

Na czas wydarzenia zamykamy nasze wewnętrzne parkingi – na ich terenie udostępniamy większość atrakcji „pod chmurką”.

Mieszkańców Warszawy zachęcamy gorąco do skorzystania w tym dniu z komunikacji miejskiej.

Goście, którzy przybywają do nas spoza Warszawy mogą skorzystać z opcji parkingowych wokół Instytutu. Zapraszamy do lektury naszego przewodnika →  Dojazd.

Zgodnie z regulaminem nocy nie ma możliwości wejścia na teren Imprezy z rowerami i UTO. Instytut nie zapewnia miejsc do parkowania ww. pojazdów przed terenem Imprezy.

Ideą naszego wydarzenia jest wolne i nieskrępowane zwiedzanie. Ze względu na charakter imprezy nie oprowadzamy naszych gości.

Oficjalna zgoda na wejście grup zorganizowanych nie jest wymagana.

Przypominamy, że Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa nie udostępnia parkingu na samochody, busy i autokary.

Więcej na temat innych parkingów → Dojazd.

Oczywiście! Możecie dokumentować swój pobyt u nas bez przeszkód!

Pamiętajcie o naszym oficjalnym hashtagu: #nocwinstytucielotnictwa.

Zapraszamy spotterów oraz amatorów do uwieczniania naszej wspólnej zabawy! Specjalnie dla Was na tę jedną, jedyną Noc udostępnimy nasz taras widokowy, z którego będzie można zrobić piękne nocne zdjęcia samolotów.

Niedozwolone jest natomiast kamerowanie/robienie zdjęć z drona. Na terenie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa oraz w okolicach obowiązuje całkowity zakaz dla tego typu lotów. Niedostosowanie się do zakazu będzie skutkować reakcją odpowiednich służb i odpowiedzialnością karną.

Ekipy telewizyjne oraz przedstawicieli innych mediów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego przyjazdu. Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie formularza online LINK.

Kontakt dla mediów: LINK

Ze względu na nasze położenie (bliskość lotniska) nie możemy organizować tego typu atrakcji. Będzie można natomiast obserwować z bliska lądujące i startujące samoloty. Zapraszamy na nasz taras widokowy oraz pod ogrodzenie łączące nas z lotniskiem – to jedyna możliwość oglądania latających maszyn podczas naszego wydarzenia.

Jak co roku, nasi goście będą mogli rozgrzać się przy kubku gorącej herbaty oraz zjeść chrupiące kiełbaski. Szukajcie punktów gastronomicznych przy głównej alei.

Przypominamy, że na terenie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa nie można spożywać napojów alkoholowych.

Zapraszamy serdecznie! Doświadczenia z poprzednich lat pokazują, że osoby niepełnosprawne bawią się u nas świetnie.

Jeśli jest to możliwe – najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą osoby towarzyszącej. Osoby niepełnosprawne mogą wchodzić/wjeżdżać przez hol w budynku A.

W niektórych miejscach mogą wystąpić pewne utrudnienia:

  • Na obu naszych wewnętrznych parkingach, gdzie ulokowana jest część atrakcji (samoloty i śmigłowce), występuje nierówne podłoże (betonowe płyty) – wjazd jest możliwy, prosimy jednak o ostrożność
  • Praktycznie wszystkie nasze laboratoria będą udostępniać swoje atrakcje na parterach budynków, w których się znajdują. Prosimy wziąć pod uwagę, że ze względu na dużą liczbę odwiedzających może pojawić się problem z przejściem/wjazdem.
  • W alei głównej oraz pobocznych alejkach będą ułożone najazdy na kable – prosimy uważać.

W budynku X (szklany budynek przy al. Krakowskiej) dostępne są toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (parter). Budynek posiada także windy.

Osoby poruszające się na wózkach, chcące wysłuchać wykładów na auli głównej w budynku X, prosimy o korzystanie z wejść na 2. piętrze. Wejście od strony wind na 3. piętrze jest możliwe, jednak posiada ograniczone miejsce na ustawienie wózków. Aula nie posiada ramp podjazdowych.

Najbliższy parking z miejscami przystosowanymi dla potrzeb niepełnosprawnych (11 miejsc) znajduje się przy pętli autobusowej i tramwajowej na al. Krakowskiej. Szczegóły na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Przypominamy, że Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa nie udostępnia parkingu na samochody, busy i autokary.

Psy przewodniki mogą być wprowadzane na teren naszej imprezy.

Ze względu na głośność niektórych atrakcji (np. pokaz odpalenia silników odrzutowych) zalecamy zaopatrzenie się we własnym zakresie oraz stosowanie nauszników ochronnych.

Zapraszamy serdecznie wszystkie maluchy oraz starsze dzieci i młodzież. Atrakcji dla wszystkich będzie co niemiara! A i okazji do zdjęć przy samolotach, śmigłowcach i innych maszynach – mnóstwo! Zapoznajcie się wspólnie z programem imprezy.

Przypominamy również o bezpieczeństwie – w tak dużym tłumie łatwo się zgubić. Oto krótka instrukcja na wypadek sytuacji awaryjnych:

  • Pokażcie dzieciom, że w tym miejscu mogą się do nas zgłosić w razie, gdyby nie mogły Was znaleźć. Nadamy wówczas stosowny komunikat przez mikrofon.
  • Z prośbą o pomoc można się zgłosić także do jednego z naszej obsługi (kamizelki odblaskowe) oraz ochroniarzy.
  • Obok namiotu DJ-a będzie punkt medyczny (karetka/i pogotowia).

Zalecamy czujność w trakcie całego pobytu oraz o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa (m.in. nieprzekraczanie barierek oraz taśm ochronnych wokół maszyn lub urządzeń).

Ze względu na głośność niektórych atrakcji (np. pokaz odpalenia silników odrzutowych) zalecamy zaopatrzenie się we własnym zakresie oraz stosowanie nauszników ochronnych.

Pamiętaj także, aby ubrać Twoich podopiecznych stosownie do temperatury i pory dnia. Na wszelki wypadek zabierz dla nich cieplejsze okrycie.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem, osoby małoletnie uczestniczą w naszej imprezie na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi pieczę.

 

Niestety, ze względu na bezpieczeństwo innych gości, wprowadzanie zwierząt podczas imprezy nie jest dozwolone.

Wyjątek stanowią psy przewodnicy pomagające osobom niepełnosprawnym.

Z uwagi na zmiany związane z organizacją wydarzenia, nie przewidujemy obecności wolontariuszy podczas tegorocznej Nocy w Instytucie Lotnictwa.

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie wszystkim osobom, które dotychczas wspierały nasze wydarzenie.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas w charakterze gości – jesteście bardzo mile widziani!